درباره ما

با عنايت به روند رشد سريع کشورهای در حال توسعه، لزوم پرداختن به مبحث بسيار مهم و راهگشای کارآفرينی در کشورمان بيش از پيش احساس می‏شود و شناسايی الگوهای مناسب کارآفرين و معرفی آنان از جمله نيازهای اساسی امروز جوانان کشور می‏باشد. در همین راستا کتابی تحت عنوان اوج (معرفی 1+38 چهره موفق و کارآفرین برتر ایران، شامل زندگینامه، شرح تجربیات، شکست‏ها و موفقیت‏ها) منتشر شده است که هدف اصلی آن معرفی الگوهای موفق کسب و کار و ایجاد انگیزه در بین جوانان ایران عزیز می باشد. این کتاب در کمترین زمان توانسته است علاقمندان را به خود جلب نماید و با توجه به استقبال و تقاضای مردم، به چاپ پنجم برسد.

کتاب اوج با توجه به نیاز جوانان ایرانی، طی چهار سال کار تحقیقاتی و پژوهشی و بر مبنای معرفی الگوهای بومی در حوزه های مختلف کسب و کار گردآوری و تالیف شده است. زیرا روش و منش بزرگان یک جامعه بهترین و موثرترین وسیله تعلیم افراد است. نوجوانان و جوانان امروز نیازمند الگوهای واقعی و بومی می باشند و نمونه های خارجی شاید برای آنها تا حدودی دور از دسترس باشد. با توجه به رسالت این کتاب که ایجاد انگیزه و ترسیم آینده کاری بهتر و روشن تر برای جوانان ایرانی است، نیاز به حمایت و معرفی بیشتر آن در سطح کشور احساس می شود، لذا داستان ها و واقعیت های زندگی کارآفرینان بزرگ کشور  می تواند تجربیات گرانقدری را در اختیار جوانان و علاقمندان جویای کار قرار دهد.

خداوند متعال را سپاس می‏گوییم که به ما توفیق خدمت به مردم را اعطا نمود؛ خدمتی که از.بالاترین عبادت‏ هاست استعدادهای سرشار و ظرفیت‏های بالای مدیریت و نوآوری در کشور یکی از مهم‏ترین سرمایه‏ های ملی است که هرچه بیشتر بهره‏ برداری شود نقصان نمی‏پذیرد و حتی بر کمیت و کیفیت این موهبت الهی افزوده می‏شود. جمعیت جوان و مصمم، مدیران مبتکر و نوآور، فرصت‏های پیدا و پنهان داخلی و خارجی دستمایه اصلی حرکت بزرگ کارآفرینی کشور است که به لطف خداوند متعال و اهتمام مسئولان، در سالیان اخیر به‏ صورت جدی آغاز شده و ثمرات آن در حال نمایان شدن است. امید می‏رود با حمایت و هدایت همه علاقه‏ مندان این مرز و بوم این حرکت اصیل و مبارک در جهت تعالی ملت سربلند ایران قرار گیرد که هیچ ملتی به مجد و عظمت نمی‏رسد مگر از رهگذر تفکر و تلاش.

بررسی افرادی که علی‏رغم همه مشکلات و کاستی‏ ها، همچنان با روحیه و عشق به کارگشایی  و توسعه کشور همت می‏گمارند چه نام دارد و چگونه باید از این گروه که کار را اساس رستگاری و مایه آبادانی و پیشرفت کشور می‏دانند، تقدیر کرد؟ افرادی که همواره می‏کوشند از فرصت‏ها و نعمت‏ها‏ی محیط که بسیاری دیگر از کنار آنها بی‏ تفاوت می‏گذرند، بهترین بهره را ببرند و گاه با وجود در اختیار داشتن موقعیت شغلی اجتماعی و مالی مناسب همچنان به کار و تلاش می‏پردازند چه نیرویی آنان را به پیش می‏برد و چه در سر می‏پرورانند؟

این کتاب، با اعتقاد بر اینکه باورها و ارزش‏های هر جامعه‏ ای ریشه رفتار و واکنش افراد آن جامعه است، اقدام به معرفی چهره‏ های موفق و کارآفرین کشور به عموم مردم، به‏ خصوص جوانانعزیز کشور نموده است زیرا روش و منش بزرگان یک جامعه بهترین و موثرترین وسیله تعلیم افراد است. در واقع هدف اصلی این کتاب معرفی چهره‏ های موفق و کارآفرین کشور به عنوان الگوهای زنده و موفق کشور به مردم می‏باشد تا با مطالعه سرگذشت زندگی این افراد، تجارب، موفقیت‏ ها و شکست‏ های آنها را سر مشق کار خود قرار داده و از آنها به عنوان نمونه‏ های عینی و بومی کشور استفاده نمایند. امید است که این کتاب ارزشمند مورد توجه و استفاده تمامی مردم به خصوص نوجوانان، جوانان، دانشجویان، مدیران، کارآفرینان و مسئولین کشور قرار گیرد.