فریدون قاسم زاده

فریدون قاسم زاده

مشخصات فردی

: فریدون قاسم زاده

: شرکت افرانت

: خدمات - فناوری اطلاعات

: ۱۳۳۷/۶/۱

: قزوین

: دکترا

: 18 سالگی

دکتر شدن

شرکت ها و کارخانه های تاسیس شده توسط کارآفرین

خرید کتاب
دنیا را انسان‏ها می‏سازند. کسانی که با شناخت توانایی‏های خود، با رسالتی خاص، انتخابی درست و همتی بلند قدم در راه می‏گذارند. انسان‏هایی که در چارچوب ذهنیتی خاص و با اعتماد‌به‌نفس بالا مشکلات پیش‏رو را به چالش می‏کشند و باورهایی که مانع دستیابی آنها به توسعه و پیشرفت است را کنار می‏نهند. سازندگان دنیا نه نابغه‏اند و نه قدیس؛ کسانی هستند که مانند همه ما مراحل زندگی را طی می‏کنند اما با جدیت، پشتکار و تلاش فراوان به موفقیت‏هایی بزرگ دست می‏یابند.
اینان به‌عنوان افرادی نقش‏آفرین با سختی‏های زیادی رو‏برو بوده‏اند. آنها با مشکلات پنجه در افکنده‏اند و با بهره‏‏گیری از اندیشه‏های خلاق، زمینه اشتغال و توانگری خود و دیگران را فراهم نموده‏اند. کارآفرین چالش‏های موجود در راه اهداف را دوست دارد، مشکلات برایش مسابقه‏ای است که باید برنده آن باشد و به آنها نه به‌عنوان سختی‏های لاینحل، بلکه به‌عنوان هماوردی برای مبارزه نگاه می‏کند.
مگر می‏شود بدون شکست خوردن پیروز شد؟ امکان ندارد که بدون زمین خوردن بتوانی دوچرخه سواری یاد بگیری یا بدون پرت شدن از اسب، اسب سوار قابلی شوی. برای پیروز شدن باید شکست خوردن را بیاموزی، باید یاد بگیری که چطور بعد از شکست از زمین بلند شوی، راه‏های رفته را بررسی کرده و نقاطی که در آن مرتکب اشتباه شده‏ای را مشخص کنی و مسیری جدید را برای حرکتی تازه ترسیم کنی. کارآفرین نباید از ریسک کردن بهراسد، بلکه باید آن را مدیریت کند.
دکتر قاسم‏زاده نمونه‏ای از انسان‏هایی است که علم را با عمل عجین می‏کنند و به موفقیت می‏رسند. او با آرامش و سادگی مفاهیم علمی را به دانشجویان منتقل می‏کند تا مضامین ملکه ذهن آنها شود. وقتی او از گذشته و زندگی سراپا تلاش خود حرف می‏زند، آرامش و امید فضا را پر می‏کند.
*  *  *
من در سال 1337 به‌دنیا آمدم. پدر و مادرم هر دو فرهنگی و معلم بودند. آنها علاقه‏مند بودند که من تحصیلات بالایی داشته باشم بنابراین از همان کودکی مرا در زمینه تحصیل هدایت می‏کردند و مشوقم بودند. 
زمانی‏که ما تحصیل می‏کردیم بچه‏های درسخوان، دو کلاس را در یک سال می‏گذراندند که به آن تحصیل جهشی می‏گفتند. این نحوه تحصیل در میان خانواده‏هایی که به تحصیلات فرزندان خود توجه بیشتری داشتند رایج بود؛ مثل توجه خانواده‏ها به قبولی فرزندانشان در تست‏های تیزهوشان و المپیادها که این سال‏ها رایج شده است.
من پنج سال و نیمه بودم که وارد کلاس اول شدم و در دوران ابتدایی کلاس پنجم و ششم را با هم خواندم و زودتر از همسالانم وارد دبیرستان شدم. آن زمان دبیرستان از کلاس هفتم تا دوازدهم بود. به این ترتیب زودتر از دیگر همسالانم و در شانزده‌سالگی وارد دانشگاه شدم تا در رشته مهندسی صنایع که رشته‏ای جدید در کشور بود و دانشگاه «شریف» به‌عنوان اولین دانشگاه در این رشته دانشجو می‏پذیرفت، ادامه تحصیل دهم.
* دکتر قاسم‏زاده با مرور دوره دبیرستان خود از عادات دانش‏آموزان هم‏دوره خود می‏گوید:
زمانی‏که ما در دبیرستان تحصیل می‏کردیم رشته ریاضی ارزش زیادی داشت به‌طوری‌که حتی اگر دانش‏آموزی علاقه‏مند به رشته پزشکی هم بود، با توجه به جو غالب در جامعه و برای اینکه دیگران گمان نکنند که او استعداد ندارد، اول رشته ریاضی را انتخاب می‏کرد و پس از گرفتن دیپلم ریاضی در امتحانات رشته طبیعی هم شرکت می‏کرد و دیپلم می‏گرفت تا بتواند در دانشگاه پزشکی بخواند. البته من ریاضی را دوست داشتم و به همین دلیل این رشته را در دبیرستان انتخاب کردم.
ليست موفقيت‌ها و نوآوري‌ها
- ايجاد اولين شركت اينترنتي كشور در بخش خصوصي با ايستگاه زميني ماهواره‌اي
- ايجاد اولين شركت اينترنتي كشور براساس الگوهاي مديريتي نوين جهت ارائه خدمات تجارت الكترونيكي
- اولين شركت اينترنتي دريافت‌كننده گواهينامه ايزو
- راه‌اندازي اولين سايت اينترنتي در كشور با مراجعه ميليوني كاربران (دو و نيم ميليون مراجعه در روز) و كسب ركورد سی و پنج هزار كاربر همزمان
- راه‌اندازي اولين سايت اينترنت هوشمند در كشور
- راه‌اندازي اولين سرويس تجارت همراه در كشور
- راه‌اندازي اولين ديتا سنتر در كشور براساس چار‌چوب‌ها و استاندارد‌هاي بين‌المللي
- معرفی به عنوان کارآفرین نمونه از سوی سازمان‌ها و دانشگاه‌ها
  1. علیرضا گفته:
    ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ 4:18 PM

    زنده باد فریدون قاسم زاده میهن به افرادی مثل شما به شدت نیاز دارد درود

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

.