علیرضا منصوب شانجانی

علیرضا منصوب شانجانی

مشخصات فردی

: علیرضا منصوب شانجانی

: شرکت شکلات پرند (فرمند)

: صنعت - تولید

: ۱۳۳۷/۱/۱

: شانجان (آذربایجان شرقی)

: دیپلم

: 20 سالگی

خواننده یا ورزشکار شناخته شده

شرکت ها و کارخانه های تاسیس شده توسط کارآفرین

خرید کتاب
کسانی باعث تغییرات بزرگ در حوزه‏های مختلف بشری می‏شوند که نه به خویش و نه به آرامش خویش، بلکه به آرامش جمعی می‏اندیشند. اندیشه آنها فراتر از محدوده‏ای کوچک سیر می‏کند و به همین دلیل مسبب تغییرات بزرگی هستند. کسانی این جرات را دارند که خودشان باشند، به ایده‏های خویش جامه عمل بپوشانند و با جدیت و اشتیاق به سمت هدف متعالی خویش گام بردارند. آنها به این باور رسیده‏اند که «اندیشه حقیر، انسان را حقیر می‏سازد». بنابراين با ذهنی باز، تصمیماتی حساب شده و مدیریتی دقیق پیش می‏روند و جز پيروزي به هیچ‏چیز دیگری نمی‏اندیشند. این افراد آينده‌شان را به‏واسطه شرایط و روزهای پشت ‏سر گذاشته شده رقم نمی‏زنند، بلکه آن را به‏گونه‏ای می‏سازند که می‏خواهند. آنها معتقدند که هر کس معمار سرنوشت خویش است، پس براي آنها مهم نیست که اکنون و در لحظه حال در چه مکانی هستند، از چه امکاناتی برخوردارند و چه برهه‏ای از عمر خویش را سپري مي‌كنند، زیرا می‏دانند که در آینده‏ای نه‏ چندان دور در شرایطی به‏سر خواهند برد که آن را در ذهن خویش متصور شده‏اند و برای دستیابی به آن برنامه‏ریزی کرده‏اند.
این‌‌گونه افکار و اندیشه‏ها، خاص انسان‏های بزرگ هر سرزمیني است و هر سرزمینی، خواه اندک و خواه بسیار، بزرگان و اندیشمندان خود را در حوزه‏های گوناگون دارد؛ انسان‏هایی که باعث تعالی و پیشرفت جوامع بشری می‏گردند. ایران‏زمین که از گذشته‏های دور مهد بسیاری از علوم و فنون بوده ‏است، افراد سختکوش و مستعد بسیاری را چه در شاخه‏های مختلف علوم و چه در شاخه‏های گوناگون صنعت به خود دیده است که هر یک سهم بسزایی در توسعه، استقلال و غنای این خاک عزیز داشته‏اند. در این بین صنعت شکلات‏سازی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و ما شاهد حضور و رشد افراد بزرگی در این شاخه از صنعت بوده‏ایم که تلاش‏های هر یک از آنها در قالب نام و برندی تجلی یافته است؛ کسانی که در کنار افکار بزرگ خود لذت شیرینی را برای هموطنان خویش به ارمغان آورده‏اند.
آقای شانجانی، موسس و مدیرعامل شرکت فرمند از جمله اشخاص موفق در این حوزه بوده است که توانسته است با تلاش و پشتکار مداوم خویش هویتی درخور نام شرکتش به آن بدهد و سربلند و پر افتخار بر قله موفقیت بایستد و محصولاتش را نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز عرضه کند. برای او نه تنها رفاه مادی، بلکه آرامش روانی پرسنلش نيز اهمیت بسیاری دارد و تصویر کودکی منتظر که از دیدن شکلات در ساک پدر تازه از راه رسیده خود متبسم می‏شود، آن‏قدر برای او دلنشین و مهم است که حاضر به تقبل هزینه خلق این لحظه زیبا شده است؛ به‏گونه‏ای که هر یک از پرسنل ماهانه سهمیه‏ای از محصولات فرمند دارند، بدون اینکه بابت آن هزینه‏ای پرداخت کنند و یا مبلغی از حقوقشان کسر شود. زیبایی لبخند و شیرینی ایجاد لحظه‏های خوش تا حدی برای او مهم است که حتی شعار شرکت فرمند در این حس بی‏نظیر خلاصه شده است: «فرمند به شیرینی لبخند».
او نه با کلام، بلکه با اعمال و رفتار خویش حرف‏های زیادی برای گفتن دارد که برای هر کس شنیدنی و لذت‏بخش است. او کسی است که توانسته با تکیه بر توانایی‏ها و قوت بخشیدن به آنها به كار خود توسعه بيشتري بدهد. کسی که توانست نه تنها برای خویش، بلکه برای بسیاری از هموطنان خود اشتغال ایجاد کند. کسی که توانست با ایستادگی در مقابل مشکلات و موانع و ایمان به هدف خود، آن اتاقک بیست و پنج متری را به کارخانه‏ای شناخته شده تبديل کند تا هر کس با شنیدن صدای دستگاه‏های این کارخانه به خود ببالد که ایرانی می‏تواند در هر عرصه‏ای که قدم می‏گذارد، موفق و پیروز گردد.
*  *  *
شکلات ماده‏ای شیرین و لذیذ است که بیش از هر کسی برای کودکان طعمی دلنشین و لذت‏بخش دارد. ماده‏ای که گرچه بیش از دو قرن از زمان تولدش نمی‏گذرد ولی در همین مدت کوتاه رشد بسیار چشمگیری در میان اقوام مختلف داشته است.
در ادبيات کهن و در اعتقادات اقوام مختلف حضور این ماده غذایی كمتر به چشم می‌خورد. کاکائو در زبان یونانی به مفهوم «غذای خدایان» است و در اعتقاد آنان درخت كاكائو نشانه سلامتی و قدرت است. سرخپوستان آمریکا پودر کاکائو را با شیره انگور یا عسل می‌آمیختند و با آن نوشیدنی لذیذی می‌ساختند. بعد‌ها اروپاییان نیز برای درمان برخی از بیماری‏ها از آن استفاده مي‌كردند. اما ساخت شکلات جامد در حدود دویست سال پیش در سوئیس آغاز شد و تا سال‏ها تنها برخی از اشراف و ثروتمندان اروپایی از این ماده غذایی استفاده می‌کردند. ایرانیان از قدیم، ترکیباتی از پودر کاکائو را برای درست کردن بعضی از شیرینی‏های سنتی به ‏کار می‌بردند. 
لیست موفقیت‏ها
- دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری به‏عنوان حامی برگزیده در سال 1387
- برنده جایزه بین‏المللی رویال کروان در سال 1382 ( به‏عنوان 100 شرکت برتر از لحاظ  موفقیت در کوتاه‏ترین زمان )
- واحد نمونه کیفی در سال‏های متوالی
- معرفی به‏عنوان کارآفرین نمونه از سوی سازمان‏ها
 1. مهرداد بهبودى گفته:
  ۱۳۹۵/۸/۲۵ 7:56 PM

  باسلام.در اين مدت كوتاهى كه باجناب شانجانى بزرگ آشنا شدم،علاقه بسيار زيادى به ايشان پيداكردم.واينكه قوت قلبى بزرگ براى من هستند كه در زندگى پيشرفت زيادى كنم.به اميد روزهايى زيبا و پرقدرت در كنار و زير سايه اين بزرگوار.

 2. danialgh90 گفته:
  ۱۳۹۵/۹/۴ 2:45 PM

  آقایه علیرضا وقت کردید شانجان هم بیان

 3. baran گفته:
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ 11:04 AM

  با سلام .من یه عضو کوچیک از مجموعه ی بزرگ فرمند هستم که واقعا تو این مجموعه تو رشته تحصیلی خودم پیشرفت کردم وتازه بهترین اتفاق زندگیم یعنی آشنایی با همسرم هم تو شرکت بزرگ فرمند اتفاق افتد خیلی خوشحالم ازینکه توفرمند کار میکنم و من هم مثل بقیه اعضای خانواده فرمند همیشه دعاگوی آقای شانجانی هستم.

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال

.